Firma konsultingowa

"Rozwiązujemy problemy ze sprzedażą w firmie, wdrażamy rozwiązania zapewniające skuteczność działu handlowego i trwały wzrost sprzedaży."

Doradztwo sprzedażowe dla firm

"Doskonalimy organizację działu sprzedaży dla uzyskania sprawnych struktur handlowych i doprowadzenia do wzrostu przychodów ze sprzedaży."

Firma doradcza - doradztwo sprzedażowe

"Jako firma doradcza usprawniamy organizację pracy handlowców, określamy zadania i wynagradzanie handlowców, ukierunkowujemy zarządzanie działem handlowym."

Szablony skutecznych ofert handlowych

Oferta handlowa powinna być skuteczna

Opracowanie szablonów skutecznych ofert handlowych, doradztwo sprzedażowe dla firm, jak zwiększyć sprzedaż, wzrost sprzedaży, pomysły na wzrost sprzedaży

Jednym z zadań handlowców działających na rynkach B2B jest opracowywanie ofert handlowych. Klienci otrzymując taką ofertę podejmują decyzje o współpracy. Jest to krytyczny etap procesu sprzedaży. Oferta musi przyciągnąć uwagę klienta, zachęcić do dalszego zapoznania się z ofertą, przekonać do współpracy i zredukować obawy klienta. Problem w tym, że firmy nie mają opracowanych mocnych perswazyjnie wzorców ofert handlowych. Oczywiście w każdej firmie istnieją jakieś wzorce ofert, ale ich siła oddziaływania na klienta jest niska. Możesz łatwo to zmienić, zwiększając siłę sprzedażową oferty handlowej Twojej firmy.

Opracujemy dla Twojej firmy szablony skutecznych ofert handlowych

Nasza firma opracuje dla Twojej firmy gotowe szablony ofert handlowych, które handlowcy będą mogli łatwo dopasowywać do potrzeb konkretnego projektu czy klienta. Do opracowania szablonów dla Twojej firmy potrzeba będzie trzech rzeczy.

[1] Opracowanie skutecznych ofert handlowych, firma doradcza, konsultingowa, firma consultingowa, doradztwo biznesowe, wzrost sprzedaży, zwiększenie sprzedaży Dopasowanie do Twojej firmy
Konieczne jest dopasowanie ofert do specyfiki Twojej firmy, oferowanych produktów i docelowych segmentów rynku. Uniwersalne szablony nie pozwolą na stworzenie perswazyjnej oferty. Jeżeli oferta ma mieć siłę odziaływania, musi być stworzona dla Twojej firmy. Dlatego nasi konsultanci zapoznają się ze specyfiką Twojej firmy i opracują dedykowane szablony ofert.

[2] Opracowanie skutecznych ofert handlowych, firma doradcza, konsultingowa, firma consultingowa, doradztwo biznesowe, wzrost sprzedaży, zwiększenie sprzedaży Łatwość zastosowania
Szablony ofert powinny być łatwe do edytowania przez handlowców. Na bazie takich szablonów handlowcy powinni szybko dopasować ofertę do potrzeb konkretnego klienta. Od Państwa decyzji zależy czy takie szablony opracowane zostały w formacie Microsoft Word czy PowerPoint.

[3]Opracowanie skutecznych ofert handlowych, firma doradcza, konsultingowa, firma consultingowa, doradztwo biznesowe, wzrost sprzedaży, zwiększenie sprzedaży Sztuka projektowania graficznego
Skuteczne oferty powinny zostać zaprojektowane zgodnie ze sztuką projektowania graficznego. Dzięki temu oferta będzie atrakcyjna wizualnie, zachęci do zapoznania się z jej zawartością i przekona klientów do współpracy. Zapoznanie się z taką ofertą będzie dla klienta wyjątkowym doświadczeniem.

1 etap – prace analityczne

Dla opracowania skutecznych szablonów ofert handlowych konieczne jest wykonanie szeregu analiz biznesowych. Analizy te pozwolą naszym konsultantom zapoznać się ze specyfiką Twojej firmy, oferowanymi produktami, kluczowymi elementami identyfikacji wizualnej oraz obsługiwanymi segmentami runku. Dzięki temu będziemy mogli ukierunkować dalsze prace nad szablonami, tak aby maksymalnie odpowiadały wymogom Twojej firmy.

[0]Opracowanie skutecznych ofert handlowych, firma doradcza, firma konsultingowa, szkolenia dla handlowców

2 etap – opracowanie szablonów skutecznych ofert handlowych

Kolejnym etapem są już same prace nad bazowym szablonem ofert handlowych. Dla lepszego zobrazowania tych prac poniżej prezentujemy przykładowy schemat roboczy takiego szablonu. Gotowy szablon będzie odpowiednio modyfikowany przez handlowców Twojej firmy. Strony prezentujące produkty zostaną opracowane w kilku wariantach (w zależności od specyfiki i liczby prezentowanych cech produktu na jednej stronie). Sam szablon może zostać opracowany w formacie Word lub PowerPoint.

[0] Opracowanie skutecznych ofert handlowych, firma doradcza, firma konsultingowa, szkolenia dla handlowców, szkolenia dla sprzedawców

[1]Opracowanie skutecznych ofert handlowych, firma doradcza, firma konsultingowa, szkolenia dla handlowców, szkolenia dla sprzedawców

Pierwsza strona szablonu oferty

Najważniejszym zadaniem pierwszej strony oferty jest przyciągnięcie uwagi klientów, uzyskanie pozytywnego nastawienia do Twojej firmy i skłonienie klienta do bliższego zapoznania się z pozostałą częścią oferty.

[2]Opracowanie skutecznych ofert handlowych, firma doradcza, firma konsultingowa, szkolenia dla handlowców, szkolenia dla sprzedawców

Strona budująca wiarygodność Twojej firmy

Po zapoznaniu się z pierwszą stroną oferty klient ma potrzebę przekonania się o wiarygodności i doświadczeniu Twojej firmy. Pomocny w tym będzie dobór takich informacji, które pozwolą wzbudzić zaufanie i zachęcą klienta do dalszego zapoznawania się z ofertą. Taka strona będzie prezentowała Twoją firmę w czytelny i w atrakcyjny graficznie sposób.

[3]Opracowanie skutecznych ofert handlowych, firma doradcza, firma konsultingowa, szkolenia dla handlowców, szkolenia dla sprzedawców

Strony prezentujące produkt

Po zapoznaniu się z kluczowymi informacjami na temat Twojej firmy, klienci będą gotowi do zapoznania się oferowanymi produktami. W zależności od specyfiki produktu i jego kluczowych cech, zostaną opracowane różne szablony. Dzięki temu handlowcy będą mieli zestaw szablonów, gotowych do wypełniania informacjami o oferowanym produkcie.

[4]Opracowanie skutecznych ofert handlowych, firma doradcza, firma konsultingowa, szkolenia dla handlowców, szkolenia dla sprzedawców

Strony prezentująca harmonogram dalszych działań

Kolejną ważną częścią oferty jest pokazanie klientowi harmonogramu dalszych działań. Jest to informacja, która wizualizując dalsze działania, angażuje klienta w proces zakupowy. Tym samym ułatwi klientom podjęcie decyzji o współpracy z Twoją firmą.

[5]Opracowanie skutecznych ofert handlowych, firma doradcza, firma konsultingowa, szkolenia dla handlowców

Strona prezentująca warunki cenowe i handlowe

Dla zwiększenie skuteczności Twojej oferty handlowej ważne jest również właściwe zaprezentowanie ceny klientowi. Cena zostanie zaprezentowana w taki sposób i w takim miejscu, aby zmniejszyć wrażliwość klienta na cenę. Przed poznaniem ceny klient będzie przekonany o wartości produktów oferowanych przez Twoją firmę.

[6]Opracowanie skutecznych ofert handlowych, firma doradcza, firma konsultingowa, szkolenia dla handlowców

Strona redukująca opór przed współpracą

Naturalną rzeczą jest, że klienci odczuwając obawy przed podjęciem współpracy. Taka współpraca jest dla nich jakąś nowością, a każda zmiana rodzi opory. Duży wpływ na zredukowanie oporów ma dostarczenie informacji z referencjami i kluczowymi klientami. Jest to zgodne tzw. społeczny dowód słuszności, ważna psychologiczna zasada wywierania wpływu.

[7]Opracowanie skutecznych ofert handlowych, firma doradcza, firma konsultingowa, szkolenia dla handlowców, szkolenia dla sprzedawców

Strona zachęcająca do działania i kontaktu

Ostatnia strona oferty powinna ułatwić nawiązania kontaktu przez klienta i zmotywować go do takiego działania. Sprawdzonym rozwiązaniem jest przybliżenie klientowi lokalizacji Twojej firmy oraz odpowiednie przedstawienie dedykowanych handlowców.

Jak długo trwają prace nad opracowaniem szablonu skutecznych ofert handlowych?

Całość prac zostanie wykonana w ciągu 3 tygodni. Efektem prac będzie przekazanie Państwu gotowych szablonów ofert wraz z zasadami ich wykorzystywania przez handlowców.

Zapraszamy również na szkolenia z pisania skutecznych ofert handlowych

Poza opracowywaniem szablonów ofert handlowych realizujemy również szkolenie poświęcone pisaniu ofert handlowych. Link do szkolenia "Pisanie ofert handlowych"Zadzwoń lub napisz e-maila do nas jeśli chcesz, aby Twoja firma wysyłała skuteczne oferty handlowe

Oferta - firma doradcza, firma konsultingowa, doradztwo w zakresie sprzedaży, wzrost sprzedaży, zwiększnie sprzedaży, jak zwiększyć sprzedaż, szkolenia dla sprzedawców, szkolenia dla handlowców

Jeśli chcesz, aby Twoja firma tworzyła skuteczne oferty handlowe i zwiększyła sprzedaż - zadzwoń do nas lub wyślij e-maila. Gdy wyślesz nam e-maila - oddzwonimy do Ciebie. Po rozmowie będziemy mogli wysłać Tobie szczegółową ofertę z zakresem prac i ceną. Gwarantujemy, że zarówno kontakt jak i oferta do niczego Ciebie nie zobowiązuje.
Skontaktuj się z nami:
• telefonicznie: 506 064 400
• pocztą elektroniczną: biuro@ce.strefa.pl